raškolovano.znanje(o^o)

Icon

kolektivno samoobrazovanje u umetnosti i kulturi…

(o^o) UČESNICI/CE [Regionalni susret aktera nezavisnih kulturno-umetničkih scena]

Regionalni susret aktera nezavisnih kulturno-umetničkih scena

[Svi programi odvijaju se u kulturnom centru Magacin u Kraljevića Marka, ukoliko nije drugačije naglašeno. Adresa je Kraljevića Marka 4, u pasažu]

(o^o) PROGRAM

četvrtak, 1. mart

18.00

okupljanje učesnika

19.00

PRIRUČNIK RAŠKOLOVANOG ZNANJA / pretstavljanje knjige + diskusija

[učesnice: Ana Vujanović, Iskra Gešoska]

20.30 – 22.00

SAMOOBRAZOVANJE – KAKO GA VIDI OBRAZOVANJE? / diskusija

[učesnici: Marina Gržinić, Jasna Koteska, Milena Dragićević-Šešić, Miško Šuvaković; moderira: Ana Vujanović]

petak, 2. mart

11.00 – 11.45

Sharp thoughts1 #1

ZAŠTO KAŽEŠ KOLEKTIVIZAM, A MISLIŠ KOLABORACIJA?

[učesnici: Tomislav Medak, Slavčo Dimitrov]

12.00 – 12.45

Sharp thoughts #2

DA LI NEZAVISNOJ SCENI TREBAJU STRATEGIJE ILI TAKTIKE?

[učesnice: Marijana Cvetković, Jelena Vesić]

13.00 – 14.30

VOĐENJE KROZ RADOVE RADNIH GRUPA RAŠKOLOVANOG ZNANJA

• ANTIŽARGON – IZDANJE U NASTAJANJU se predstavlja kroz instalaciju OTVORENA ŠTAMPARIJA

[Radna grupa Termini: Milena Bogavac, Anđela Ćirović, Bojan Đorđev, Siniša Ilić, Milan Marković, Katarina Popović, Biljana Tanurovska-Kjulavkovski, Ljiljana Tasić, Ivana Vaseva i Elena Veljanovska]

• DVD izdanje VIDEO POJMOVNIK UMETNOSTI I TEORIJE 20. VEKA Miška Šuvakovića

[Radna grupa Termini: Anđela Ćirović, Bojan Đorđev, Siniša Ilić, Dragana Jovović, Jelena Knežević, Katarina Popović i Ljiljana Tasić]

• MAPA TERMINA

[Radna grupa Kulturne politike nezavisnih scena (Beograd/Skoplje) u saradnji sa radnom grupom Re-haluciniranje konteksta (Pariz): Marijana Cvetković, Marina Lauš, Tamara Bushtreska, Ksenija Čočkova i Virginie Bobin, Sabine Macher, Vanessa Theodoropoulou]

• GRAD ZA BEOGRAD 2020.

[Radna grupa Kulturne politike nezavisnih scena (Beograd/Skoplje) u saradnji sa radnom grupom Re-haluciniranje konteksta (Pariz): Marijana Cvetković, Nevena Janković, Dragana Jovović, Marina Lauš, Tamara Bushtreska, Ksenija Čočkova, Biljana Dimitrova, Wiebke Stadler, Jasmina Mitkovska i Virginie Bobin, Delphine Jonas, Sabine Macher, Nathalie Rias, Vanessa Theodoropoulou]

• CEO SVET JE READY-MADE. SVA POLITIKA JE ARTIFICIJELNA. – NOTES,THOUGHTS, CLIPS, AND TIPS

[Radna grupa Umetnost i/kao politika: Aneta Stojnić, Ana Isaković, Marko Đorđević i Sava Jokić]

• RAŠKOLOVANA VIDEO UČIONICA

[Marta Popivoda u saradnji sa učesnicima Raškolovanog znanja Katarinom Petrović, Draganom Zarevskom, Marijanom Cvetković, Majom Marković, grupom Doplgenger, Anetom Stojnić, Nevenom Janković i Draganom Jovović]

19.30

KULTURNI RADNIK/CA 3 U 1 / projekcija work in progress verzije filma + diskusija

[učesnica: Marta Popivoda]

21.00

TEORIJA – UMETNIČKA PRAKSA – AKTIVIZAM, KAKO NAPRAVITI JEDINSTVEN KULTURNI FRONT? / diskusija

[učesnici: Teodor Celakoski, Vida Knežević, Marko Miletić, Ana Vujanović; moderira: Vladimir Jerić]

23.00

(o^o) žurka u Kabinetu! / dj Dekadentna kod Kuće

[adresa: Rajićeva 14/6]

subota, 3. mart

11.00 – 14.00

STANJE STVARI NA NEZAVISNIM SCENAMA / radna diskusija,update sastanak aktera nezavisnih scena u Regiji

[učesnici: svi učesnici susreta; moderiraju: Iskra Gešoska, Marta Popivoda, Ana Vujanović]

UČESNICI I UČESNICE:

Aleksandra Sekulić (CZKD, Beograd)

Amila Puzić (Abart, Mostar)

Ana Vujanović (TkH, Beograd)

Anja Bogojević (Abart, Mostar)

Asja Trbović (Crvena, Sarajevo)

Bertan Selim (Amsterdam/Skoplje)

Biljana Dimitrova (FRIK festival, Skoplje)

Bojana Matić Ostojić (SCP, Sarajevo)

Bojan Đorđev (TkH, Beograd)

Dragana Jovović (TkH, Beograd)

Dragana Zarevska (Skoplje)

Dren Berishaj (Stacion, Priština)

Dubravka Sekulić (Beograd)

Dušica Parezanović (REX, Beograd)

Gjorgje Jovanovik (Skoplje)

Elena Veljanovska (Skoplje)

Filip Jovanovski (Skoplje)

Gjorgji Janevski (Skoplje)

Hristina Ivanoska (Pres to Exit, Skoplje)

Iskra Gešoska (Kontrapunkt, Skoplje)

Ivana Ivković (CDU, Zagreb)

Ivana Dragšić (Skoplje)

Jasna Koteska (Filološki fakultet, Skoplje)

Jelena Knežević (TkH, Beograd)

Jelena Vesić (Beograd)

Katarina Popović (Beograd)

Katja Praznik (Društvo Asocijacija, Ljubljana)

Lidija Radojević (DPU, Ljubljana)

Marijana Cvetković (Stanica, Beograd)

Marina Gržinić (Akademija likovnih umetnosti, Beč)

Marko Miletić (Kontekst kolektiv, Beograd)

Marko Kostanić (CDU, Zagreb)

Marta Popivoda (TkH, Beograd)

Milena Bogavac (Drama Mental Studio, Beograd)

Milena Dragićević Šešić (Univerzitet umetnosti, Beograd)

Miljenka Buljević (Booksa, Zagreb)

Miško Šuvaković (Univerzitet umetnosti, Beograd)

Saša Asentić (Perart, Novi Sad)

Siniša Ilić (TkH, Beograd)

Slavčo Dimitrov (Skoplje)

Tanita Zhubi (Stacion, Priština)

Tomislav Medak (BADco; Multimedijalni institut, Zagreb)

Teodor Celakoski (Pravo na grad, Zagreb)

Vesna Milosavljević (SEEcult, Beograd)

Vesna Vuković (Blok, Zagreb)

Vida Knežević (Kontekst kolektiv, Beograd)

Vladimir Jankovski (Kontrapunkt, Skoplje)

Vladimir Jerić (Slobodna kultura, Beograd)

Aleksandra Sekulić (CZKD, Beograd)

Amila Puzić (Abart, Mostar)

Ana Vujanović (TkH, Beograd)

Anja Bogojević (Abart, Mostar)

Asja Trbović (Crvena, Sarajevo)

Bertan Selim (Amsterdam/Skoplje)

Biljana Dimitrova (FRIK festival, Skoplje)

Bojana Matić Ostojić (SCP, Sarajevo)

Bojan Đorđev (TkH, Beograd)

Dragana Jovović (TkH, Beograd)

Dragana Zarevska (Skoplje)

Dren Berishaj (Stacion, Priština)

Dubravka Sekulić (Beograd)

Dušica Parezanović (REX, Beograd)

Gjorgje Jovanovik (Skoplje)

Elena Veljanovska (Skoplje)

Filip Jovanovski (Skoplje)

Gjorgji Janevski (Skoplje)

Hristina Ivanoska (Pres to Exit, Skoplje)

Iskra Gešoska (Kontrapunkt, Skoplje)

Ivana Ivković (CDU, Zagreb)

Ivana Dragšić (Skoplje)

Jasna Koteska (Filološki fakultet, Skoplje)

Jelena Knežević (TkH, Beograd)

Jelena Vesić (Beograd)

Katarina Popović (Beograd)

Katja Praznik (Društvo Asocijacija, Ljubljana)

Lidija Radojević (DPU, Ljubljana)

Marijana Cvetković (Stanica, Beograd)

Marina Gržinić (Akademija likovnih umetnosti, Beč)

Marko Miletić (Kontekst kolektiv, Beograd)

Marko Kostanić (CDU, Zagreb)

Marta Popivoda (TkH, Beograd)

Milena Bogavac (Drama Mental Studio, Beograd)

Milena Dragićević Šešić (Univerzitet umetnosti, Beograd)

Miljenka Buljević (Booksa, Zagreb)

Miško Šuvaković (Univerzitet umetnosti, Beograd)

Saša Asentić (Perart, Novi Sad)

Siniša Ilić (TkH, Beograd)

Slavčo Dimitrov (Skoplje)

Tanita Zhubi (Stacion, Priština)

Tomislav Medak (BADco; Multimedijalni institut, Zagreb)

Teodor Celakoski (Pravo na grad, Zagreb)

Vesna Milosavljević (SEEcult, Beograd)

Vesna Vuković (Blok, Zagreb)

Vida Knežević (Kontekst kolektiv, Beograd)

Vladimir Jankovski (Kontrapunkt, Skoplje)

Vladimir Jerić (Slobodna kultura, Beograd) Read the rest of this entry »

http://www.deschoolingclassroom.tkh-generator.net/wp-content/plugins/sociofluid/images/digg_48.png http://www.deschoolingclassroom.tkh-generator.net/wp-content/plugins/sociofluid/images/reddit_48.png http://www.deschoolingclassroom.tkh-generator.net/wp-content/plugins/sociofluid/images/stumbleupon_48.png http://www.deschoolingclassroom.tkh-generator.net/wp-content/plugins/sociofluid/images/delicious_48.png http://www.deschoolingclassroom.tkh-generator.net/wp-content/plugins/sociofluid/images/technorati_48.png http://www.deschoolingclassroom.tkh-generator.net/wp-content/plugins/sociofluid/images/google_48.png http://www.deschoolingclassroom.tkh-generator.net/wp-content/plugins/sociofluid/images/myspace_48.png http://www.deschoolingclassroom.tkh-generator.net/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_48.png http://www.deschoolingclassroom.tkh-generator.net/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_48.png

Tag Cloud